Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Systemy Aluminiowe
Stolarka aluminiowa

Aluminium - materiał spełniający najwyższe wymagania


Wzrost udziału okien aluminiowych w budownictwie występuje w większości rynków europejskich - trend ten można również zaobserwować w Polsce. Ten wysokiej jakości, trwały i wartościowy materiał, zapewnia unikalną możliwość formowania różnych kształtów i wykańczania powierzchni w bardzo szerokim wyborze kolorystycznym. Dla wielu inwestorów powodem wystarczajacym do obdarzenia aluminium pełnym zaufaniem jest możliwość zagwarantowania jednolitego wyglądu i realizacji dużych przeszkleń w drzwiach wejściowych, drzwiach przesuwnych i oknach.

Występujące wcześniej, powszechne przekonanie, że aluminium cechuje słaba izolacyjność cieplna i ryzyko powstawania wody kondensacyjnej, zostało już dawno obalone. Dzięki wprowadzeniu profili aluminiowych z przekładkami termicznymi z tworzywa sztucznego, systemy te mogą dzisiaj śmiało konkurować z innymi materiałami.

Bezpieczeństwo

  Również pod względem bezpieczeństwa aluminium zapewnia najlepsze możliwości ochrony mienia. Od ochrony przed włamaniem, także w wyższych klasach antywłamaniowych, przez systemy chroniące przed przestrzeleniem i działaniem fali detonacyjnej, aż po ochronę przeciwpożarową. Istnieje wiele możliwości powiązania systemu okuć z oszkleniem i zapewnienia w ten sposób maksymalnego bezpieczeństwa.

Komfort

  Komfortowe okna aluminiowe cechuje łatwość obsługi i wygoda jaką może zapewnić automatyka. Zadanie to jest wykonalne w przypadku zastosowania okucia Schüco TipTronic, które stanowi w tym zakresie światową nowość. Podobnie jak to ma miejsce w przypadku samochodów, również i tu sterowanie elektrycznie mechanizmami wykonawczymi umożliwia automatyczne zamykanie i otwieranie okien.

Wzornictwo

   Aluminium jest cenione zwłaszcza ze względu na atrakcyjny wygląd: wysokie wartości współczynników statycznych umożliwiają stosowanie wąskich profili nawet w przypadku dużych elementów i przez to zapewniają zdecydowanie większy dostęp światła. Od strony wewnętrzej i zewnętrznej profile mogą mieć różne kolory, np. z zewnątrz fasada może być wykonana w kolorze rzucającym się w oczy, wewnątrz zaś może być stonowana. Do tego okucia Schüco AvanTec ukryte wewnątrz profilu sprawiają, że linia okna jest klarowna i nie zakłócona przez widoczne zawiasy.